Авторське право

 

Incoterms®  - це результат колективної роботи, ініційованої Міжнародною торговою палатою (МТП).

Правила Incoterms® і роз'яснення, а також будь-який зміст публікації МТП щодо правил Incoterms® охороняється авторським правом МТП. Це включає, але не обмежується, вступом, преамбулою або поясненнями, обов'язками покупця і продавця.

Інші пов'язані публікації МТП також охороняються авторським правом. Охорона авторським правом виключно важлива для однакового вживання і цитування термінів, що використовуються в публікаціях МТП, а також для того, щоб контрагенти у всьому світі знали, що вони посилаються на однаковий звід правил.

Авторське право МТП на англомовний текст Incoterms®  захищене Французьким кодексом інтелектуальної власності та міжнародним правом. Таким чином, право на використання Incoterms®, а також і право на дозвіл або заборону його використання іншими особами, належить виключно МТП.

Авторське право на переклад

Міжнародна торгова палата, дозволяє здійснення перекладу, публікацію і поширення правил Incoterms® національним комітетам різних країн світу на підставі відповідної Угоди. Вона передбачає передачу права на використання правил Incoterms®  зазначеним в ньому способом і у встановлених межах тільки обумовленій в Угоді особі на території конкретної країни.

8 грудня 2010 року в Парижі було підписано таку Угоду між службою публікацій МТП (ICC Services), яка діє від імені МТП і Асоціацією експортерів і імпортерів «ЗЕД», що діє в інтересах Українського національного комітету Міжнародної торгівельної палати (УНК МТП). Асоціація «ЗЕД» отримала право на здійснення перекладу, публікацію і продаж правил Incoterms® 2010 у вигляді офіційного двомовного українсько-англійського видання.

Відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права» Асоціація експортерів і імпортерів «ЗЕД» зареєструвала (отримала) авторське право в Україні на переклад книги «Incoterms® 2010 ICC rules for the use of domestic and international trade terms» з англійської мови на українську.

5 квітня 2011 року Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України видав Асоціації експортерів і імпортерів «ЗЕД» відповідне Свідоцтво № 37776 про реєстрацію авторського права на переклад книги «Інкотермс 2010. Правила ICC з використання термінів для внутрішньої та міжнародної торгівлі».

Україномовний переклад правил Інкотермс® 2010 охороняється як об'єкт авторського права відповідно до Цивільного кодексу України, Законом України «Про авторське право і суміжні права», іншими положеннями національного законодавства України і міжнародно-правових актів.

Детальніше про відповідальність за порушення авторського права читайте в розділі «Відповідальність»