Чому необхідно купувати Інкотермс

Це питання потенційні користувачі правил Інкотермс® задають найчастіше. Необхідність в придбанні офіційного двомовного  видання Інкотермс® - Правила МТП з використання термінів для внутрішньої та міжнародної торгівлі можна пояснити наступними причинами:

1По-перше, відповідно до законодавства України Правила Інкотермс повинні використовуватися суб'єктами господарської діяльності при укладенні договорів (контрактів) поставки. Зазначена книга у відсутності можливості опублікування Правил в газеті «Урядовий кур'єр» є єдиним українським офіційним виданням Інкотермс в Україні.

2По-друге, використання неофіційних матеріалів щодо Інкотермс®, в тому числі розміщених в мережі Інтернет, може привести до істотних юридичним ускладненням при реалізації договорів (контрактів).

3По-третє, в разі виникнення питань при митному оформленні товарів і безпосереднього з'ясування проблем з представниками митних органів дане видання буде єдиним документальним підтвердженням правоти експортера або імпортера щодо правильності застосування термінів і Правил Інкотермс®, включаючи питання визначення митної вартості імпортованих товарів.

4По-четверте, саме вказане видання знадобиться покупцеві або продавцеві для доведення правильності віднесення на валові витрати витрат при здійсненні торговельної діяльності відповідно до Правил Інкотермс®  при взаємодії з податковими органами.

5По-п'яте, вказане видання має статус офіційного українсько-англійського видання Міжнародної торгової палати, може бути використано при підготовці та укладанні контракту з контрагентом будь-якої зарубіжної країни. У разі досягнення згоди між сторонами рекомендується робити посилання в контракті на дане видання.

6По-шосте, дане офіційне видання може виявитися необхідним при розгляді спірних питань в арбітражних судах при МТП або ТПП та інших інстанціях, в тому числі судових, відповідно до домовленостей сторін про порядок вирішення спірних питань.

Потрібно також мати на увазі, що правила Інкотермс® адаптовані для внутрішньої торгівлі і слід очікувати широкого використання правил Інкотермс  при підготовці і реалізації договорів на внутрішньому ринку України. Іншими словами, офіційні  видання правил Інкотермс®  в редакції 2010 та 2020 року цілком заслуговує бути настільною книгою будь-якого бізнесмена, менеджера, юриста і тих, чия діяльність пов'язана з торгівлею.

Організацією, уповноваженою МТП з питань продажу офіційного українсько-англійського видання Інкотермс® 2010, є Асоціація експортерів і імпортерів «ЗЕД» (www.zed.ua).